Понеділок, 1 Червня
   
 
Меню

Підписка
Е-Mail:
Підписатися
Відмовитися
Видача пенсії по дорученнях  

Уся інформація, яка представлена нижче має статус затвердженої, тобто регламентована керівництвом держави і підтверджена нормативно-правовою базою України.


ВИДАЧА ПЕНСІЇ ПО ДОРУЧЕННЯХ

Витяг із "Інструкції про порядок організації оформлення, фінансування та виплати пенсій", затвердженої наказом Державного комітету України 02.07.1998р. № 101/123/67

Якщо одержувач неписьменний, то він повинен доручити іншій особі, крім працівників органів та установ соціального захисту населення, лікувально-профілактичних установ, Пенсійного фонду і зв’язку, розписатися за нього в одержанні пенсії. У графі "Підпис одержувача" зазначається: "За неписьменного розписався" та вписується прізвище, ініціали та дані паспорта». В такому самому порядку здійснюється виплата пенсії одержувачу, який не може розписатися за станом здоров’я. При цьому у відомості (разовому дорученні) зазначається "За хворого розписався", та вписується прізвище, ініціали та дані паспорта.

Пенсія одержувачам, які перебувають в психоневрологічних диспансерах або проживають у будинках-інтернатах для осіб похилого віку та інвалідів, доставляється і виплачується працівниками поштового зв’язку протягом одного дня, в організованому порядку, у наданому керівниками цих установ приміщенні в присутності відповідальних осіб цих установ.

Одержувач пенсії може уповноважити іншу особу одержати пенсію за довіреністю. Довіреність на одержання пенсії засвідчується нотаріально, організацією, в якій довіритель працює або навчається, житлово-експлуатаційною організацією за місцем його проживання, а також адміністрацією стаціонарної лікувально-профілактичної установи, в якій він перебуває на лікуванні. Довіреності осіб, які перебувають у місцях позбавлення волі, засвідчуються начальниками відповідних установ. Довіреність без зазначення дати її вчинення вважається недійсною. Термін дії довіреності не може перевищувати трьох років. Довіреність може бути видана як на один так і на два-три місяці підряд. Після закінчення зазначеного терміну довіреність може бути переоформлена без обмеження кількості переоформлень. Після відновлення довіреності пенсія може бути сплачена за весь час відсутності одержувача за місцем його постійного проживання або перебування його у лікувальній установі. За довіреностями, засвідченими стаціонарними, лікувально-профілактичними закладами, виплата пенсії здійснюється один раз, після чого довіреність підлягає переоформленню. Після першої виплати довіреність відбирається і зберігається в підприємстві поштового зв’язку в порядку, що забезпечує наявність довіреності в окремій справі.

У разі невиплати пенсії понад 6 місяців органи соціального захисту населення припиняють подальше нарахування пенсії для з’ясування причини.
 

Допомога  
З 23 квітня 2006 року реклами на сайті більш не буде !
Якщо Ви бажаєте допомогти проекту, будемо вдячні.

Рейтинг  
Rambler's Top100   Рейтинг@Mail.ru  

bigmir)net TOP 100   Украинский портАл